O firmie

Serdecznie witamy na naszej stronie.

Odlewnia Białystok S.A. to nowoczesny zorientowany na innowacyjność zakład umożliwiający wykonywanie szerokiej gamy odlewów charakteryzujących się ponadprzeciętnymi właściwościami użytkowymi dostosowanymi do indywidualnych potrzeb rynku.

Odlewnia Białystok S.A. to najnowsze rozwiązanie technologiczne. Cały cykl technologiczny realizowany jest w nowo wybudowanym zakładzie o całkowitej powierzchni 8500m2. Zakład dysponuje ekologicznym, nowoczesnym dwutyglowym piecem indukcyjnym 2x2 tony zapewniającym ciągłą dostawę płynnego metalu na linię formierską. Właściwy sposób przygotowania form odlewniczych z masy furanowej odbywa się w automatycznej formierni, gwarantując najwyższą jakość wykonywanych odlewów. Wykonywanie nietypowych form oraz form o dużych rozmiarach odbywa się w formierni ręcznej.

Odlewnia Białystok S.A. posiada własną rdzeniarnię stanowiącą niezbędne ogniwo procesu produkcyjnego odlewów. Wykonywane są tu rdzenie piaskowe w technologii zimnych rdzeni Cold-Box oraz rdzenie furanowe. Wszystkie odlewy poddawane są oczyszczeniu w oczyszczarce taśmowej do 50kg lub zawieszkowej do 3000kg, a następnie są malowane specjalnymi farbami ochronnymi zabezpieczającymi przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Odlew dostarczany do klienta jest idealnie wykończony powierzchniowo. Na każdym etapie procesu technologicznego produkt finalny oraz wszystkie komponenty poddawane są szczegółowym badaniom jakościowym w laboratorium wyposażonym w najnowsze urządzenia tj. przyrząd do badania wytrzymałości mas, aparat do badania przepuszczalności, spektrometr do badania składu chemicznego materiałów, mikroskop metalograficzny, twardościomierz Brinell.

Odlewnia Białystok S.A. jest firmą zorientowaną na Klienta, która stawia na jakość, nowoczesne rozwiązania oraz rozwój w zakresie realizacji potrzeb rynku. Dla zapewnienia pełnej i kompletnej oferty otworzyliśmy własny dział obróbki mechanicznej umożliwiający sprostanie najbardziej złożonym wyzwaniom technicznym. Dział obróbki mechanicznej w większości wyposażony jest w centra obróbcze CNC, a ostatnią naszą inwestycją był zakup pionowego karuzelowego centrum obróbczego tokarsko-frezarskiego OKUMA VTR-350 umożliwiający obróbkę detali o długości 1600mm i średnicy 3500mm.

Nowoczesne zaplecze technologiczne oraz profesjonalizm naszych pracowników pozwala nam na szybką realizację każdego zlecenia. Nieocenionym atutem Spółki, który warunkuje osiągnięcie sukcesu rynkowego jest kadra pracownicza posiadająca bogate doświadczenie z zakresu odlewnictwa przemysłowego. Wszyscy specjaliści zatrudnieni w Spółce wywodzą się z Odlewni Fabryki Przyrządów i Uchwytów BISON-BIAL S.A., przedsiębiorstwa z ponad 60-letnią tradycją, zajmującego się produkcją uchwytów tokarskich, imadeł ślusarskich i maszynowych. Główną dewizą naszej Odlewni jest ciągły rozwój oraz inwestycje, przekładające się bezpośrednio na najwyższą jakość oferowanych produktów.

Odlewnia Białystok S.A. to strategiczny partner, dostarczający wysokiej jakości wyroby do różnych gałęzi przemysłu:
- przemysł rolniczy (ostrza pługów, elementy sprzęgła przesuwnego, elementy urządzeń do wysiewania nawozów sztucznych, lemiesze pługów, haki do holowania, piasty kół, drążki sterownicze)
- przemysł kolejowy (kołpaki, koła do wózków konserwacyjnych, haki urządzeń sprzęgających, elementy torów, rozjazdów)
- przemysł budowlany (zęby koparek, łopatki sortowników, wsporniki, prowadnice i wałki, obudowy, elementy konstrukcyjne)
- pozostałe (koła zębate tarczowe, prowadnice, elementy przenośników, obudowy, elementy pomp, kraty, wykładziny odporne na zużycie, wsporniki oraz inne elementy)

Prezes Odlewni Białystok S.A.
Michał Panasewicz